top of page

O nás

ACADEMY LOFT je chovatelské centrum založené společností AKADEMIE LIBCHAVY. Na první pohled by hned vznikla otázka, co má společného rozvoj lidí, škol a firem s chovem poštovních holubů? Odpověď je jednoduchá: „Majitele“. Zdeněk Štěpánek, který je zakladatelem a majitelem AKADEMIE se rozhodl, že založí špičkový chov poštovních holubů. Zdeňkova historie je spojená se šlechtěním a výživou zvířat. V minulosti založil dva významné šlechtitelské chovy ovcí a prasat a byl v tom velmi úspěšný. Vedle toho vybudoval výživářskou firmu FITMIN, která se dnes jmenuje DIBAQ a krmiva pod značkou FITMIN jsou dnes už známa v mnoha zemích svou kvalitou a profesionálním přístupem k výživě psů, koček a dostihových koní. V dobách, kdy tuto firmu vlastnil, vyráběla též mnoho speciálních produktů pro poštovní holuby.

      Uběhlo 20 let a Zdeněk Štěpánek se rozhodl vrátit k jednomu ze svých koníčků a nabídnout pod značkou chovu ACADEMY LOFT  kvalitní chovné holuby chovatelům na profesionální úrovni.

     ACADEMY LOFT nakupuje špičkové páry, se kterými dál pracuje. V našem chovu jsou hvězdy, které byly úspěšné v testačních stanicích, jako například  BULK 1 ESO TQ 2018,  AMBERGFLEIGH HOUSE 2 ESO Talent quatro 2018,  špičkový holub SAŠA 3 ESO TQ 2018,  MAORI VENTURE 4 ESO TQ 2018 ,  dále SILVER 1 ESO TQ 2019,  vynikající holub KING ALI 2. ESO TQ 2019,  holubice ESO TATRY19 1 ESO DERBY TATRY 2019 ,  špičkový holub TAMARAN 1. ESO ŘEČANY 2020.

Vedle těchto holubů můžete v chovu nalézt holuby pana GANUSE DIAMOND SANJAY syna MILIONARE,  GOLDEN AFRIKA po VETEL a SUN CITIES TREASURE, holubici AVIA po vítězi GOLDEN ALGARVE DOC HOLIDAY, holuba GOLDEN ALGARVE 321 po DOC HOLIDAY a SIENA, která byla 6. v GOLDEN ALGARVE.

V neposlední řadě jsou zde páry od pana KRUGERA či pana JELLEMA.  Jsou zde holubi nakrevněného HARRY,  nakrevněná holubice SAGANIA, krev BIRDY,  holubice od pana LAMBRECHTA  PRINCESS LINCIA po bratrovi LINCIA a „188/13“, což je 2 ESO mladých. 

Náš chov má 28 chovných párů a každým rokem nakupujeme na dražbách několik špičkových závodníků pro posilování kvality.  Koncentrace naší práce je zaměřena na špičkový odchov, proto jsou holubi odchováváni v individuálních boxech a tím je zaručena 100% garance původu.  Výživu zvířat zajištujeme výrobou vlastních směsí, kde používáme více jak 25 komponent. 

Nedílnou součástí je veterinární prevence zdraví. Používáme celou řadu bylinných extraktů pro skvělou kondici v odchovu. 

Smyslem a radostí je pro nás úspěch našich kolegů holubářů na závodech. Proto budeme rádi, když se s námi podělíte o Vaše úspěchy s holuby z našeho chovu. 

LETU ZDAR

bottom of page